یک پیشنهاد گردش تازه

اردبیل

اردبیل و سرمای دلنشین در تابستان

با شروع تابستان و استراحت کودکان و بعضی از کارمندان ، مسافرت های مردم نیز شروع میشود و چه مقصدی بهتر از اردبیل است.سرمای دلنشین و آب هوای بی نظیر در دل تابستان حالتان را جا می آورد.علاوه بر این مناطق دیدنی و مسیر هیجان انگیز رسیدن به آن جا میتواند خاطره ی خوبی برای شما باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

معرفی استان اردبیل

استان اردبیل در شمالی ترین نقطه ی ایران با مساحت 18011 متر قرار گرفته است.این منطقه توسط کوه های سبلان ، طالش و بزغوش احاطه شده است.همچنین قسمتی از مرز ایران و جمهوری آذربایجان در آنجا قرار گرفته شده است.

معرفی استان اردبیل

این شهر به محصولات خوراکی طبیعی و چشمه های آب گرمش معروف است. به طوری که حتی در اوج تابستان هوای سرد آنجا شمارا به آب تنی در چشمه های جوشان وطبیعی ترغیب میکند.به دلیل تاریخ پنج هزار ساله ی این شهر را به نام لوح های سومریان هم میشناسند و به این نام ثبت شده است.

مکان های دیدنی

از مکان دیدنی آن میتوان به بقعه‌ی شیخ صفی‌الدین که مهم ترین جاذبه ی گردشگری اردبیل محسوب میشود.که در آثار میراث جهانی یونسکو هم به ثبت جهانی رسیده است.به جز این مکان ها آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی، مقبره‌ی چند تن از بزرگان هم در این بنا قرار گرفته شده است.. آرامگاه شیخ امین‌الدین جبرئیل هم مکان های تاریخی مهم دیگر این استان است.

معرفی استان اردبیل

یکی از بزرگ ترین دریاچه ی های طبیعی به نام دریاچه ی شورابیل هم داخل این شهر قرار گرفته است.از تفریحات معروف این شهر میتوان به قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی دور دریاچه اشاره کرد.

معرفی استان اردبیل

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این دریاچه حتما مقاله ی دریاچه ی شورابیل اردبیل را مطالعه کنید.

علاوه بر این ها چندین پل تاریخی هم در اردبیل وجود دارد. پل‌های ابراهیم آباد، هفت‌چشمه، نادری.. از جمله ی این ها هستند.تاریخ ساخت بعضی آن ها به دوره ی صفویه ی برمیگردد.

مسجد جامع اردبیل

این مسجد به جمعه مسجد هم معروف است.که از دوره ی سلجوقیان به جا مانده است . همچنین بازار تاریخی  اردبیل مکانی دلنشین برای گردش و خرید است .

آب و هوای اردبیل

به دلیل اینکه این استان بین کوه های مرتفع قرار گرفته است . به همین دلیل آب هوای سرد و دلشنشینی دارد.اما در فصل زمستان سرمای آن طاقت فرسا خواهد بود .پس بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصل تابستان و بهار است . برای فرار از گرمای تابستان هیچ مقصدی جای اردبیل را نمیگیرید.اما اگر عاشق برف و سرما هستید ، میتوانید در زمستان به این منطقه سفر کرده و از حجم زیاد برف در آن جا لذت ببرید.

معرفی استان اردبیل

همچنین میتوانید در کنار رودخانه قزل اوزن خلخال پیاده روی و یا آب تنی کنید.که در فصل  تابستان میتواند حال شما را خوب کند.

اقامت در اردبیل

برای اقامت در این استان هم میتوانید به سراغ هتل های لوکس و چند ستاره بروید و هم میتوانید سوئیت هایی برای اجاره پیدا کنید.با هر هزینه ای میتوانید جای مناسب خود را اجاره کنید.از هتل های معروف این شهر میتوان به هتل سبلان ، هتل مهدی، هتل دریا اشاره کرد.علاوه بر این ها اقامت گاه های بومگردی نیز در اردبیل وجود دارند که میتوانند تجربه ی جدیدی برای شما باشند.

علاوه بر همه ی این ها با اقامت در این شهر میتوانید از صبحانه های معروف و غذاهای بی نظیر آنجا لذت ببرید.اگر به سفر های تابستانی علاقه دارید حتما به صفحه ی سفر های تابستانی ما سر بزنید.

 

 

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.