یک پیشنهاد گردش تازه

آبشار مارگون

آبشار مارگون بزرگ ترین آبشار چشمه ای دنیا در ایران

اگر از آن دسته افرادی هستید که از طبیعت گردی لذت میبرید ، یکی از بهترین مناطق برای شما آبشار مارگون است. پیاده روی در کنار این آبشار به خصوص در فصل بهار و تابستان میتواند لذتی بی نظیر و بی همتا را برای شما به وجود آورد .این آبشار جزو معروف ترین آبشار های ایران محسوب میشود که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب میکند.علاوه بر آن طبیعت بی نظیر در اطراف آبشار حتی از خود آبشار هم زیبا تر است.در ادامه شما را بیشتر با این جاذبه ی بی همتا آشنا خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

 

معرفی بزرگ ترین آبشار چشمه ای دنیا

 

آبشار مارگون کجاست؟

باید بدانید که استان فارس علاوه بر اینکه جز تاریخی ترین استان های ایران است ، طبیعت بی نظیری هم در خودش جای داده است.آبشار مارگون در شمال غربی استان فارس قرار دارد . زمانی که به این منطقه برسید صدایبی نظیر آب و زمزمه ی درختان حس و حال عجیبی برای شما به ارمغان خواهد آورد.از این آبشار به عنوان زیباترین آبشار خاورمیانه یاد میشود.علاوه بر اینها به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی و خنک در فصل تابستان و بهار جز بهترین مناطق برای سفر های تابستانی است .

از مهم ترین نکات راجب این آبشار این است که  بزرگ ترین و بلندترین آبشار چشمه ای دنیا است.دمای آب در هر زمانی که به آنجا بروید کمتر از 10 درجه سانتی گراد است .

معرفی بزرگ ترین آبشار چشمه ای دنیا

در چه فصلی به آبشار مارگون سفر کنیم؟

در فصل بهار علاوه بر اینکه آب چشمه پر تر است ، طبیعت اطراف آن سرسبز تر و زیبا تر است .آبشار حدود 70 متر ارتفاع و 100 متر عرض دارد.

اگر برای کمپ زدن به این آبشار مارگون میروید بهتر است بدانید در این منطقه امکانات تفریحی زیادی وجود دارد.از این امکانات میشود به سرویس بهداشتی و مکان هایی که برای کمپ زدن وجود دارد اشاره کرد.این آبشار برعکس بقیه آبشار ها از ریزش آب رودخانه ها از ارتفاع تشکیل نشده است.بلکه از چشمه های که از دل کوه میجوشند تشکیل شده است. همین موضوع آن را بی نظیر تر میکند.

معرفی بزرگ ترین آبشار چشمه ای دنیا

هزاران چشمه از دل سنگ ها به بیرون میجوشد و حتی چشمه های جدید هم به آن ها اضافه میشود.شما میتوانید داخل آب بازی کنید و لذت ببرید ولی به دمای آب هم باید توجه داشته باشید.علاوه بر این جاذبه ی زیبا میتوانید از روستای نزدیک آبشار دیدن کنید و با مردمان مهربان و شیرین زبان آنجا هم نشینی کنید.

مسیر رسیدن به آبشار

برای رفتن به آبشار مارگون باید مرز بین استان فارس و کهگلویه و بویر احمد را رد کنید سپس به شهرستان سپیدان بروید.باید ماشینتان را داخل محوطه پارکینگ پارک کنید و بقیه مسیر تا آبشار را حدود 800 متر پیاده روی کنید.


اگر به سفر به آشار و دریاچه علاقه دارید ، حتما مقاله های زیر را مطالعه کنید.

آبشار پری
آبشار شوی دزفول
دریاچه مهارلو

 

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.