یک پیشنهاد گردش تازه

3 منطقه برای کمپینگ

3 منطقه برای کمپینگ در شب

در این مقاله به معرفی 3 منطقه برای کمپینگ در شب می‌پردازیم. یکی از تفریحات محبوب بین گردشگران و کوهنوردان کمپینگ در دل طبیعت است. با توجه به اینکه امروزه به دلیل توسعه بافت شهری و دسترسی راحت به طبیعت و طبیعت‌گردی باعث شود تا مردم کمتری به فکر کمپینگ باشند. اما هنوز در دامنه‌ی کوه‌ها و دشت‌ها مکان‌های بکری برای کمپینگ وجود دارد. البته قبل از اینکه تصمیم به کمپینگ بگیرید باید اصول آن را یاد بگیرید و با یک تیم حرفه‌ای این کار را انجام دهید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

جنگل دالخانی رامسر بهترین گزینه در لیست 3 منطقه برای کمپینگ

بیشتر کسانی که عاشق کمپینگ هستند این جنگل را به خوبی میشناسند . اگر از رامسر به سمت تنکابن بروید و پس بعد از هفت کیلومتر به سمت راست بپیچید، در کمتر از نیم ساعت به این جنگلی می‌‌رسید. جنگل دالخانی یکی از جنگل‌های بی نظیر ایران است که مشابه آن را نمی‌توانید در جای دیگر ببینید .

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

ویژگی‌های جنگل دالخانی

از ویژگی‌های مهم این جنگل که آن را منحصر به فرد می‌کند پاکیزگی و بکر بودن آن است. علاوه بر آن آب‌های خنک و مه باعث شده تا کمپینگ در آن لذت بخش‌تر شود. شما می‌توانید در این جنگل از برای کوهنوردی و طبیعت‌گردی، بازدید از مناظر بی‌بدیل، کلبه‌های چوبی، روستاهای اطراف، سد میجران و خود رامسر و تنکابن استفاده کنید . تمام این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا این منطقه را به بهشتی برای کمپینگ تبدیل کنند .

البته اگر میخواهید شب را در جنگل بمانید ولی وسایل کمپینگ ندارید میتوانید از هتل بام سبز رامسر هم استفاده نمایید.

با توجه به امکانات، زیبایی، دنج بودن، نزدیکی به جاده اصلی و ارتباط با سایر دیدنی‌ها باعث شده این منطقه بین گروه‌ها محبوب‌تر شود. در روز در این جنگل تنها خطری که شما را تهدید می‌کند گم شدن در جنگل است. اما در شب حشرات زیاد و حتی شغال‌ها نیز می‌تواند به شما آسیب بزنند. اگر می‌خواهید از تمام این خطرات در امان باشید می‌توانید یک کلبه در جنگل اجاره نمایید.

 

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

همانطور که می‌دانید در ایران جنگل‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید برای کمپ زدن به آنجا بروید. برای مشاهده لیست این جنگل‌ها به لینک موردنظر بروید .

ارتفاعات کردستان

دومین منطقه که در لیست 3 منطقه برای کمپینگ قرارگرفته است، ارتفاعات کردستان است. این ارتفاعات دارای بافت کوهستانی هستند به همین دلیل می‌توانید از جنگل‌های انبوه و دره‌های سرسبز آن لذت ببرید. این قسمت از ایران حس متفاوت تری را به شما منتقل می‌کند و باعث می‌شود تجربه‌های جدید کسب کنید. اگر به ماجراجویی و دور شدن از زندگی شهری علاقه دارید بدون شک حتما به کردستان و ارتفاعات آن بروید .

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

شما میتوانید بعد از سفر به کردستان شهر های سروآباد، مریوان، بانه، اورامان و سقز را برای کمپینگ  انتخاب کنید. در آن‌ها جز سرسبزی و زیبایی چیزی به چشم نمی‌خورد و برای کمپینگ و طبیعت گردی، گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آیند.

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

دریاچه گهر سومین گزینه‌ی لیست 3 منطقه برای کمیپنگ

یکی از بهترین مناطق برای کمپ زدن دریاچه‌ی گهر است که در غرب کشور قرارگرفته است. این دریاچه در دل استان زیبای لرستان واقع شده است. آب دریاچه از ارتفاعات اشترانکوه جریان پیدا می‌کند و با چشمه‌های جوشان در دل دره دریاچه‌ای به وجود می‌آید . این دریاچه محل زندگی قزل آلا، لاک‌پشت و مارماهی است . البته در اطراف آن گونه‌های جانوری خرس، پلنگ، قوچ، روباه، عقاب، شاهین، کبک و بسیاری دیگر هم زندگی می‌کنند.

اگر به کمپینگ علاقه دارید، کمپ کنار دریاچه‌ی فشتال را ازدست‌ندهید.

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.