باماگردی | معرفی کامل جذابیت های گردشگری
باماگردی ، باماگردش برین

3 منطقه برای کمپینگ

3 منطقه برای کمپینگ در شب

در این مقاله به معرفی 3 منطقه برای کمپنیگ در شب میپردازیم . یکی از تفریحات محبوب بین گردشگران و کوهنوردان کمپینگ در دل طبیعت است . با توجه به اینکه امروزه به دلیل توسعه بافت شهری و دسترسی راحت به طبیعت  و طبیعت گردی باعث شه تا مردم کمتری به فکر کمپینگ باشند . اما هنوز در دامنه ی کوه ها و دشت ها مکان های بکری برای کمپینگ وجود دارد . البته قبل از اینکه تصمیم به کمپینگ بگیرید باید اصول آن را یاد بگیرید و با یک تیم حرفه ای این کار را انجام دهید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

جنگل دالخانی رامسر بهترین گزینه لیست 3 منطقه برای کمپینگ

بیشتر کسانی که عاشق کمپینگ هستند این جنگل را به خوبی میشناسند . اگر از رامسر به سمت تنکابن بروید و پس بعد از هفت کیلومتر به سمت راست بپیچید، در کمتر از نیم ساعت به این جنگلی می‌ رسید . جنگل دالخانی یکی از جنگل های بی نظیر در ایران است که مشابه آن را نمیتوانید در جای دیگر ببینید .

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

ویژگی های جنگل دالخانی

از ویژگی های مهم این جنگل که آن را منحصر به فرد میکند پاکیزگی و بکر بودن آن است . علاوه بر آن آب های خنک و مه باعث شده تا کمپینگ در آن لذت بخش تر شود . شما میتوانید در این جنگل از برای کوهنوردی و طبیعت‌گردی،  بازدید از مناظر بی‌بدیل، کلبه‌های چوبی، روستاهای اطراف، سد میجران و خود رامسر و تنکابن استفاده کنید . تمام اینها دست به دست هم داده اند تا این منطقه را به بهشتی برای کمپینگ تبدیل کنند .

البته اگر میخواهید شب را در جنگل بمانید ولی وسایل کمپینگ ندارید میتوانید از هتل بام سبز رامسر هم استفاده نمایید.

با توجه به امکانات ، زیبایی، دنج بودن، نزدیکی به جاده اصلی و ارتباط با سایر دیدنی‌ها باعث شده این منطقه بین گروه ها محبوب تر شود .در روز در این جنگل تنها خطری که شما را تهدید میکند گم شدن در جنگل است . اما در شب حشرات زیاد و حتی شغال ها نیز میتواند به شما آسیب بزنند . اگر میخواهید از تمام این خطرات در امان باشید میتوانید یک کلبه در جنگل اجاره نمایید .

 

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

همانطور که میدانید در ایران جنگل های زیادی وجود دارند که میتوانید برای کمپ زدن به آنجا بروید . برای مشاهده لیست این جنگل ها به لینک موردنظر بروید .

ارتفاعات کردستان

دومین منطقه که در لیست 3 منطقه برای کمپینگ قرار گرفته است ، ارتفاعات کردستان است . این ارتفاعات دارای بافت کوهستانی هستند به همین دلیل میتوانید از جنگل های انبوه و دره های سرسبز آن لذت ببرید . این قسمت از ایران حس متفاوت تری را به شما منتقل میکند و باعث میشود تجربه های جدید کسب کنید . اگر به ماجراجویی و دور شدن از زندگی شهری علاقه دارید بدون شک حتما به کردستان و ارتفاعات آن بروید .

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

شما میتوانید بعد از سفر به کردستان شهر های سروآباد، مریوان، بانه، اورامان و سقز را برای کمپینگ  انتخاب کنید . در آنها جز سرسبزی و زیبایی چیزی به چشم نمی‌خورد و برای کمپینگ و طبیعت گردی، گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آیند.

معرفی 3 منطقه بینظیر برای کمپینگ در شب

دریاچه گهر سومین گزینه ی لیست 3 منطقه برای کمیپنگ

یکی از بهترین مناطق برای کمپ زدن دریاپه ی گهر میباشد که در غرب کشور قرار گرفته است . این دریاچه در دل استان زیبای لرستان واقع شده است . آب دریاچه از ارتفاعات اشترانکوه جریان پیدا میکند و با چشمه های جوشان در دل دره دریاچه ای به وجود می آید . این دریاچه محل زندگی قزل آلا، لاکپشت و مارماهی است . البته در اطراف آن گونه‌های جانوری خرس، پلنگ، قوچ، روباه، عقاب، شاهین، کبک و بسیاری دیگر  هم زندگی میکنند .

بهترین مکان های کمپ در مازندران

این دریاچه قطعا از زیباترین مناطق برای کمپ زدن میباشد . البته اگر از بازدید از دریاچه ها لذت میبرید میتوانید از دریاچه شورابیل اردبیل هم دیدن کنید .

 

- تبلیغات -

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.