باماگردی | معرفی کامل جذابیت های گردشگری
باماگردی ، باماگردش برین

فیروزکوه منطقه ی تفریحی برای تابستان

فیروزکوه از بهترین مناطق تفریحی برای تابستان 

فیروزکوه جاده ای سرکش و بلند بالا در دامنه های شرقی رشته کوه البرز است که به موازات جاده چالوس کشیده شده است.در طول جاده مسیر های منحرفی زیادی وجود دارد که همه ی آن ها شما را به مکان های سرسبز و دل نشینی میبرد که در تابستون هوای بسیار مطلوبی دارد.همچنین یکی از بزرگ ترین شهرستان های استان تهران به حساب می آید.همچنین این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران و از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به دماوند محدود میشود.

مساحت و آب و هوای فیروز کوه

مساحت شهرستان فیروز کوه 2261 کیلومتر مربع است که حدود 12 درصد مساحت استان تهران را تصرف کرده است.به همین دلیل مقام 4 را بین شهرستان های استان تهران کسب کرده است.

همچنین اگر به تهران گردی  علاقه دارید میتوانید مقاله ی پل طبیعت تهران را مطالعه کنید.
این شهرستان دارای دودو بخش (مرکزی و ارجمند) ۵ دهستان و ۱۰۹ آبادی بوده که از این تعداد، ۷۱ آبادی (۶۵/۱٪) دارای سکنه و بقیه خالی از سکنه می‌باشند.

مناطق دیدنی فیروزکوه
23 درصد از مساحت کل این منطقه را خود شهرستان فیروزکوه دربر گرفته است.

آب هوای این شهرستان یکی از ویژگی های مهم آن است . فیروزکوه زمستان های سرد و تابستان های معتدل و خنک دارد.
یکی از مناطق جذاب و خوش آب و هوا برای فصل تابستان به حساب می آید.

جاذبه های دیدنی فیروز کوه

این منطقه جاذبه های گردشگری زیادی را به خود اختصاص داده است. همچنین در همه ی فصل ها میتوانید از این مناطق دیدن کنید و هر فصل آن یک جذابیت منحصر به فردی را دارا است.در ادامه جاذبه های دیدنی آن را به صورت تک تک برای شما معرفی میکنیم.

طبیعت گردی در تنگه واشی فیروزکوه

تنگه واشی یکی از مناطق محبوب در بین طبیعت گرد های ایرانی به حساب می آید که هروزه مسافران زیادی هم از آن دیدن میکنند. تنگه واشی یکی از زیباترین مناطق فیروزکوه محسوب میشود .بعد از اینکه به تهران رسیدید پس از روستان جلیزجند به تنگه واشی میرسید .این منطقه در گذشته مکانی برای شکار و طبیعت گردی شاهان قاجار بوده است.
در این منطقه میتوانید ماشین خود را در پارکینگ قرار دهید و با خیال راحت ادامه ی سفر خود را با پیاده روی 3 کیلومتری در مسیر آن لذت بخش تر بکنید.

در تنگه واشی به دلیل کم بودن ارتفاع آب تا به امروز کسی غرق نشده است پس با خیال راحت از آب تنی لذت ببرید.در تابستان خنکای آب آن جا سرحالتان خواهد کرد.

مناطق دیدنی فیروزکوه

 میشینه مرگ 

این تنگه در کنار تنگه واشی قرار گرفته است و از مناطق دیگر دیدنی در فیروزکوه است.این تنگه قسمتی از بهشت است که در زمین قرار گرفته است و شبیه به مناطق چهارمحال و بختیاری میباشد.دلیل نام گذاری این منطقه به میشینه مرگ این است که مجسمه های میش مانندی ب صورت مخفی در مسیر صعود شکل گرفته اند و قسمت مرگ به دلیل کشنده بودن آب چشمه است که باعث مرگ پرندگان میشود.

برای رسیدن به این ناحیه، باید در سی کیلومتری جنوب فیروزکوه، به غرب برانید و پس از یک ساعت رانندگی، خود را به روستای لزور برسانید. از آنجا عازم ارتفاعات شوید و فرح رود را بیابید. دنبال کردن این رودخانه در دل کوه و تنگه، آبشار، دشت و چشمه‌ای به نام معجر را مقابلتان قرار می‌دهد.

البته توجه کنید برای رفتن به این مناطق حتما باید ابزار و آمادگی جسمانی مناسب داشته باشید.زیرا در این مسیر شما باید با ارتفاعات ، سنگ و حرکت در مسیر روخانه روبرو شوید.
مناطق دیدنی فیروزکوه

- تبلیغات -

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.