یک پیشنهاد گردش تازه

دریاچه مهارلو

معرفی دریاچه مهارلو

قطعا وقتی نام دریاچه به گوش می خورد ، هر شخصی را به یاد آرامش آب و رنگ آبی آن می اندازد.
ولی هنگامی که درباره دریاچه مهارلو صحبت می کنیم شرایط به کلی فرق می کند چرا که در این دریاچه جذاب از رنگ آبی خبری نیست.امروز قصد داریم تا یکی از جاذبه های گردشگری عجیب و غریب استان فارس را به شما معرفی کنیم. دریاچه مهارلو در جنوب شرقی شهر شیراز قرار دارد و به خاطر رنگ قرمزش شهرت زیادی پیدا کرده است.

دریاچه مهارلو

وقتی نام استان فارس به میان می آید ، ناخودآگاه یاد شیراز و تخت جمشید می افتیم ولی باید بدانید که در دل این استان تعداد بسیار زیادی از جاذبه های طبیعی نیز وجود دارد که پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به این استان حتما از آن ها دیدن فرمایید. گردشگران و طبیعت گردان بسیاری در سفر خود به شهر زیبای شیراز و تماشای آثار تاریخی و فرهنگی ارزشمند آن، راهی این دریاچه حیرت انگیز می شوند تا یک عکس یادگاری در کنار آن بیاندازند.

شهرت این دریاچه، به خاطر رنگ قرمز رنگش است. مهارلو در سمت جنوب شرقی شهر شیراز و  ۵۷ کیلومتری مسیر جاده شیراز به فسا قرار دارد. این دریاچه، در مجاورت یک روستا به همین نام واقع شده، روستایی که قدمتش را به دوران صفویه نسبت می دهند و در ایام قدیم آن را به نام دشت گل می شناختند.

علت رنگ خاص این دریاچه چیست ؟

دریاچه مهارلو
دریاچه مهارلو

همه چیز به میزان تبخیر آب بر میگردد!!!

میزان تبخیر آب این دریاچه بسیار بالا تر از حد معمولی می باشد. تبخیر شدید آب دریاچه مهارلو موجب گشته است تا شوری آن به شدت افزایش یابد و یک مدل جلبک دریایی قرمز رنگ به نام “کشند قرمز” در آن تولید مثل نماید. رشد و تکثیر بیش از حد این جلبک در این دریاچه باعث شده است تا  آب آن به رنگ قرمز متمایل شود و هیچ موجود زنده ای به جز یک نوع آبزی به نام آرتیما توانایی زندگی در این محیط را نداشته باشد.

در چه فصلی به این دریاچه سفر کنیم ؟

این دریاچه یک دریاچه فصلی به حساب می آید چرا که در برخی از ایام سال خشک می شود.

با شروع بارندگی ها در فصول پائیز و زمستان، دوباره به سطح آب دریاچه افزوده می شود و آن را به یک مقصد جذاب و دوست داشتنی برای سفر تبدیل می کند.


جهت مشاهده سایر دیدنی های استان فارس اینجا کلیک کنید

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.