یک پیشنهاد گردش تازه

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

اگر به دنبال غروبی رومانتیک و شگفت‌انگیز می‌گردید تا تجربه‌ای خاص را در کنار دریای خلیج فارس برای خود بسازید. بهترین منطقه در ایران رو به شما معرفی می‌کنم. کشتی یونانی کیش یکی از رمزآلود و زیباترین جاذبه‌های ایران که در نزدیکی جزیره‌ی کیش چندین سال است به گل نشسته.

همه چیز درباره ی کشتی یونانی کیش

تاریخچه ی کشتی یونانی

اولین‌بار مردم روستایی به نام باغو در یک غروب تابستانی متوجه‌ی کشتی عظیم الجثه‌ای که در ساحل به گل نشسته است، شدند. این کشتی به صورت رمز آلود بدون سرنشین و کاپیتان کشتی در خلیج فارس رها شده بود.

کشتی یونانی در سال 1322 توسط شرکت کشتی سازی ویلیام همیلتون در گلاسکوی اسکاتلند ساخته‌شده است.

عرض این کشتی 17 متر و درازای آن به 132 متر می‌رسد. این کشتی برای بار بری ساخته‌شده بود.

تاریخچه ی کشتی یونانی

بعد از ساخت چندین بار بین مالکان ایرانی و انگلیسی معامله شد تا یک شخص یونانی آن‌را خریداری کرد به همین دلیل نام یونانی را به این کشتی داده‌اند.

بعداز گذشت این همه سال همچنان دلیل به گل نشتسن این کشتی مشخص‌نشده است .

بعضی‌ها معتقدن که به دلیل حوادثی مانند مه گرفتی هوا ، ناخدا مسیر را گم کرده و به گل نشسته است.

البته روایتی وجود دارد مبنی بر اینکه ناخدا عاشق دختری که اهل روستای باغو بوده است به همین دلیل کشتی را در آنجا رها کرده است.

بعد از به گل نشتسن کشتی تلاش‌های زیادی برای آزاد کردن آن انجام می‌شود اما تمام آن ها ناموفق بوده. باعث شد که هم اکنون غروبی زیبا را در ساحل برای ما ساخته است.

اکنون شهرداری پارکی را در ساحل احداث کرده که می‌توانید بروی صندلی هایش بنشینید و از تماشای غروب آفتاب پشت این کشتی با نسیم روح بخشی که صورتتان را نوازش می‌دهد لذت‌ببرید.

بازدید از کشتی یونانی

بازدید از کشتی

هر سالی که می‌گذرد کشتی یونانی بیشتر در آب فرو می‌رود و در حال فرسوده‌شدن است. پس بهتر است عجله کنید و دیدن این کشتی عجیب را از دست ندهید. علاوه بر آن از امکانات پارک ساحلی ماند شتر سواری هم استفاده کنید.

اگر تصمیم شما برای سفر به کیش قطعی شد بهتر است برای انتخاب هتل از صفحه ی هتل های برتر کیش استفاده کنید.

دیدنی های کیش:

مرکز خرید مروارید

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.