یک پیشنهاد گردش تازه

دریاچه عروس

معرفی دریاچه عروس

دریاچه عروس

دریاچه عروس یکی از بهترین مناطق گردشگری استان گیلان است که در شهرستان رودبار واقع شده است و چشم انداز بکر و زیبایی دارد.

دلیل دو رنگ بودن دریاچه عروس

 دریاچه حلیمه جان به دو رنگ بودنش معروف است.دلیل این دو رنگ بودن به خاطر جلبک هاست.موقعی که بادی نمی وزد و هوا آرام است جلبک های سبز رنگ روی سطح آب را می پوشانند.هنگام وزش باد این جلبک ها کنار میروند و سطح آب به دو رنگ آبی و سبز دیده میشود.دلیل نام گذاری رودخانه حلیمه جان به دریاچه عروس همین دو رنگ بودن آن است.گویی کنار رفتن جلبک ها از روی آب همانند کنار رفتن تور از چهره عروس است.

بهترین زمان سفر به حلیمه جان

بهترین زمان سفر به دریاچه فصل بهار وپاییز است.در این فواصل آب رودخانه در بالاترین سطح خود قرار دارد و آب و هوا بسیار خوب است.البته به این منظور نیست که تابستان فصل خوبی برای بازدید نیست؛بلکه چون در تابستان آب و هوا کمی شرجی است ممکن است به خاطر گرما مسافران کمی آزرده شوند ولی کنار آب، هوا خنک است.

پوشش گیاهی و جانوری دریاچه

 انواع مختلفی از ماهی ها مثل ماهی سفید و لاکپشت و قورباغه نیز زندگی میکنند. 

در اطراف دریاچه عروس درختانی همچون: توسکای ییلاقی و قشلاقی، بلوط، افرا، شمشاد،راش و ممرز دیده میشود.

در مسیر پیاده رودی،درختان و بوته های آلوچه‌های وحشی، ازگیل و زالزالک هم وجود دارد که میتوانید آن ها را میل کنید.

دریاچه عروس

 

سوالات متداول:

  • میتوان در دریاچه عروس ماهیگیری کرد؟

ماهیگیری در دریاچه برای حفظ اکوسیستم آبزیان و حفاظت از دریاچه ممنوع است؛ بنابراین اگر قصد ماهیگیری در این منطقه را دارید باید به سمت سفید رود بروید رودخانه‌ای که ماهیگیری در آن آزاد است.رودخانه سفید رود فاصله چندانی با حلیمه جان ندارد و میتوانید با چند دقیقه رانندگی خودتان را به آنجا برسانید.

  • دریاچه عروس چه امکاناتی دارد؟

  دریاچه عروس دارای امکاناتی چون سوپرمارکت،کافه و رستوران، سرویس بهداشتی، امکانات اقامتی و آلاچیق است؛پس میتوانید شب را به راحتی در آنجا سپری کنید.

در فاصله دو کیلومتری از دریاچه، اقامت‌گاه بوم‌گردی در اختیار مسافران و گردشگران قرار داده شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید. برای اقامت راحت تر هم میتوانید یکی از خانه های روستایی را اجاره کنید.

  • مسیر های دسترسی به دریاچه کدام اند؟دریاچه عروس

بهترین مسیر دسترسی به رودخانه آزادراه قزوین-رشت است.بعد از عبور از منجیل به سمت رودبار حرکت کنید.

پس از طی کردن چیزی حدود پنج کیلومتر در سمت راست تابلوی روستای حلیمه جان را خواهید دید.

 پس از آن با دو کیلومتر رانندگی به روستا خواهید رسید.در آنجا یک تابلو مسیر رودخانه را به شما نشان میدهد با طی کردن مسیر چند دقیقه ای میتوانید از این رودخانه دیدن کنید.

شما همچنین میتوانید کمی جلوتر از پارک جنگلی درنیکا نیز دیدن بفرمایید.

 

 

برای آشنایی بیشتر با سایر دیدنی های استان گیلان از این مقاله دیدن کنید.

 

یک پیشنهاد گردش تازه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.