یک پیشنهاد گردش تازه

جنگل حرا قشم

معرفی جنگل حرا قشم

حرا، یک جنگل واقع در قسمت جنوبی ایران است.
ظاهر این جنگل متفاوت بوده و در میان آب های شور شکل گرفته است. درختان این جنگل، آب شور دریا را برای خودشان شیرین می کنند و همین رمز پایداری آنها در این شرایط است. درختان همیشه سبز حرا همچون یک کارخانه آب شیرین‌کنِ طبیعی و خدادادی فعالیت دارند و آب دریا را جذب کرده و نمک آن را دفع می کنند.

وسعت جنگل های دنیا به چهارهزار میلیارد هکتار میرسد.
تنها 15 میلیون هکتار آن از جنگل های حرا تشکیل شده که 22000 هکتار آن در ایران می باشد. حرا در ۸ منطقه حفاظت شده ایران و در سواحل خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد و در بسیاری از مناطق جنوبی ایران در استان های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان قابل مشاهده است .بهترین ناحیه جنگل حرا از نظر رشد ارتفاع و تراکم، در ناحیه قشم و در بین بندر پل و بندر خمیر به چشم می خورد و در فاصله 60 کيلومتری شهر قشم و در مناطق باتلاقی و تالابی حاشيه شمال غربی جزيره قشم قابل روئیت می باشد.

حرا به چه معناست ؟

اطلاعات دقیق از دلیل شکل گیری نام حرا در دسترس نیست.

بومیان معتقدند اوایل آن را جنگل هرس و سپس جنگل حرا خوانده اند.

چه تفریحاتی در این جنگل محیا شده است ؟

قایق سواری :

برای قایق سواری در این محدوده باید دل به آب های خلیج فارس بزنید.
جذابیت این ماجرا از وقتی شروع می شود که درخان جنگل حرا از دو طرف شما را محاصره می کنند و اگر به اینجا سفر کردید اصلا فرصت عکس برداری را از دست ندهید.

لذت تماشای پرندگان :

تنها کافیست در فصول سرد به این منطقه بروید تا محو تماشا مهاجرت پرندگان شوید.
مرغ ماهیخوار، حواصیل، لک‌لک، مرغ سقا، مرغابی و مرغ دریایی و … از جمله پرندگانی هستند که در این سفر به جنگل حرا فرصت دیدن شان را پیدا خواهید کرد.


جهت آشنایی با سایر دیدنی های قشم ، اینجا کلیک کنید.

یک پیشنهاد گردش تازه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.