باماگردی | معرفی کامل جذابیت های گردشگری
باماگردی ، باماگردش برین

ریگ جن مثلث برمودا در ایران

ریگ جن مثلث برمودا در  عجیب ترین کویر ایران

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که عاشق گردش در مکان عجیب و ترسناک هستید حتما ریگ جن رو از دست ندهید.این کویر به مثلث برمودای ایران هم معروف است.قبل از گردش در این منطقه بهتر است اطلاعات کافی را راجبش بخوانید .در ابتدای کار باید به شما بگویم هیچ علائم حیاتی در این کویر وجود ندارد .به عبارتی هیچ موجود زنده ای در آن دوام نخواهد آورد.

آنچه در این مقالع میخوانید:

 

 

معرفی کویر ریگ جن

وسعت این کویر برابر90 هزار کیلومتر مربع است.که در سمنان واقع شده است.هیچ نوع حیوانی زنده ای در این کویر زندگی نمیکند علاوه بر آن حتی یک عدد چشمه یا چاه آب در کویر ریگ جن وجود ندارد.خشکی واقعی و سکوت ترسناک را فقط در این کویر میتوانید تجربه کنید.از کویر ریگ جن در بیشتر نقشه ها نام برده نشده است .

این کویر یکی از ترسناک ترین  و عجیب ترین منطقه های ایران است .برای سفر به آنجا باید از باتلاق های وحشتناکی که همه ی موجودات زنده را در خود غرق میکند جان سالم به در ببرید.علاوه بر این شما به نمک زار هایی روبرو خواهید شد که محل قتل و دفن موجودات زنده ی زیادی بوده است.

معرفی ریگ جن کویر ترسناک ایران

در واقع زیر بنای این کویر یک دشت فرسایش یافته بوده است.اما امروزه تپه های برخان و تپه های ماسه ای هرمی روی آن را اشغال کرده است.

در گذشته برای سال های طولانی هیچکس جرئت سفر به این کویر را نداشته است و حتی اگربه آنجا سفر هم میکرد جان خودش را از دست میداد.

 کویر شناس اروپایی به اسم سون‌هدین در سال 1900 و آلفونز گابریل در سال 1930 ریگ جن را کشف کردند .اما آن ها هم در گذر از این کویر با شکست مواجه شدند.بلخره در سال 1997 طلسم شکسته شد و کویر شناسی ایرانی علی پارسا به آن جا رفت.

محدوده جغرافیایی مثلث برمودای ایران

مثلث برمودای ایران در قسمت غربی کویر مرکزی قرار گرفته است .از قسمت شمال به جاده نظامی سمنان قرار گرفته است.گسترش ریگ جن از شمال غرب به جنوب شرق است.

معرفی ریگ جن کویر ترسناک ایران

توجه داشته باشید اگر در کویرگردی حرفه ای نیستید و تجربه ی کافی ندارید به هیچ عنوان به آن جا سفر نکنید.

اگر از مناطق جن زده لذت میبرید به هیچ عنوان دره ستارگان قشم را از دست ندهید.

داستان ها و افسانه‌های خیالی کویر ریگ جن

برخی از محلی ها و حاشیه نشینان این کویر به این باورند که هرکس به کویر برود بلافاصله ناپدید و توسط جن ها به داخل قلب کویر کشیده میشود.به طوری که باور دارند حتی شتر ها هم به داخل این کویر نمیروند.علاوه بر آن تغییر شکل تپه ها به دلیلای علمی را وجود قدرت های شیطانی میدانند.

تنها افسانه ای که در مورد کویر ریگ جن حقیقت دارد بخل آسمان و قهر زمین است.

اگر به کویرگردی علاقع دارید حتما مقاله ی کویر سیاه کوه را مطالعه کنید.

- تبلیغات -

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.